Сполучення слів, що не мають зустрічатись у формі забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції

Редакція
497
2 Листопада 2021
Сполучення слів, що не мають зустрічатись у формі забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції
497
2 Листопада 2021

Не кожен замовник та навіть учасник помітив, що з 03.08.2021 було внесено зміни до форми забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, що може мати негативні наслідки як для замовника (приміром, у вигляді складення тендерної документації не відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)), так і для учасника (у вигляді відхилення його тендерної пропозиції / пропозиції). Далі по суті.

Відповідно до пункту 10 частини 1 статті 1 Закону забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції — надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції / пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.

При цьому замовник у вимогах до учасників (тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі) визначає умови надання забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, зокрема, якою установою має бути видана (банк / страхова компанія / фінансова установа тощо), розмір забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, строк його дії та застереження щодо випадків, коли забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції не повертається учаснику. Найпопулярніший вид забезпечення тендерної пропозиції — банківська гарантія.

Загальний порядок, умови надання банками гарантій та їх виконання регулюються Положенням про порядок здійснення банками операцій за гарантіями в національній та іноземних валютах, затвердженим постановою Правління Національного банку України від...

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях