Що таке товар, роботи та послуги з погляду учасника

Ганна Довгая
669
24 Березня 2021
Що таке товар, роботи та послуги з погляду учасника
669
24 Березня 2021

В умовах пандемії різні класи бізнесу шукають різні варіанти збуту продукції, шляхи здобуття контракту на виконання робіт чи надання різного роду послуг. Кожному спеціалісту на такому підприємстві необхідно розумітися в Законі України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), бо закупівлі — це хороший варіант реалізації діяльності приватного бізнесу в сучасних умовах. Тому в цій статті ви навчитеся розрізняти предмети закупівлі.

Відповідно до пункту 22 частини 1 статті 1 Закону предмет закупівлі — товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції / пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Тут важливо розрізняти поняття товарів, робіт та послуг з погляду Закону, тому що від цього може залежати як оперативність укладення договору / договору про закупівлю, так і встановлені вимоги до учасників тощо. Приміром, особа, що підбирає тендер для участі, помітила вигідну закупівлю, очікувана вартість котрої складає 128 790 грн, предмет: «Контейнер для збору (утилізації) медичних відходів». Замовник проводить спрощену закупівлю. Але уважний учасник знає, що до можливого моменту підписання договору про закупівлю пройде не менш ніж 21 календарний день. При цьому знає, що такий предмет закупівлі є в...

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях