Секрети участі у переговорній процедурі закупівлі

Наталія Заєць
972
1 Листопада 2021
Секрети участі у переговорній процедурі закупівлі
972
1 Листопада 2021

Чим досконаліше буде сформовано обґрунтування
застосування переговорної процедури закупівлі,
тим менше буде ризиків для обох сторін

Переговорна процедура закупівлі особлива. Вона є уособленням усіх винятків, що не дозволяють провести змагальний відбір переможця, як у конкурентних процедурах. При цьому проведення переговорної процедури закупівлі в Законі України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) чітко не окреслено. Є вимоги до окремих дій замовника та учасника, але багато нюансів не оговорено, а деякі норми Закону суперечать одна одній в частині алгоритму встановлення вимог до дій та документів учасника. Коли ситуація настільки суперечлива, то і замовник, і учасники повинні максимально убезпечити себе від помилок. Тож розглянемо це детальніше.

Переговорна процедура закупівлі використовується замовником як виняток і відповідно до якої замовник укладає договір про закупівлю після проведення переговорів щодо ціни та інших умов договору про закупівлю з одним або кількома учасниками процедури закупівлі (частина 1 статті 40 Закону). Таким чином, основні умови закупівлі замовник та учасник узгоджують на переговорах.

Статті 16, 17 Закону під час проведення переговорної процедури закупівлі

Закон не встановлює вимог щодо порядку проведення переговорів. Єдиною вимогою Закону є те, що замовник під час проведення переговорів вимагає від учасника (учасників) надати підтвердження про відсутність підстав для відмови йому (їм) в участі...

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях