Оскарження мультилотової закупівлі: що важливо знати учаснику

Ольга Данилюк
336
11 Жовтня 2021
Оскарження мультилотової закупівлі: що важливо знати учаснику
336
11 Жовтня 2021

Інколи учасників публічних закупівель долають сумніви щодо того, як саме оскаржується багатолотова закупівля. І запитань справді достатньо. Чи можна оскаржити її в цілому або лише в межах окремих лотів? Чи блокується закупівля у всіх лотах, якщо оскаржується тільки один? Відповіді на ці та інші запитання шукайте у цьому матеріалі. 

Тендерну документацію можна оскаржити як в цілому, так і в межах окремого лота. Усе залежить від мети скаржника. Чи має він намір оскаржити умови конкретного лота / лотів, чи положення тендерної документації, які стосуються всіх лотів одночасно?

Згідно з вимогами частини 2 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) у разі якщо замовник у межах однієї закупівлі визначив частини предмета закупівлі (лоти), то при поданні скарги щодо окремого лота (лотів) реєстраційні картки формуються за кожним лотом окремо. При цьому необхідно пам’ятати про правила щодо змісту скарги (частина 5 статті 18 Закону) та обов’язкові реквізити скарги:

  1. найменування замовника, рішення, дії або бездіяльність якого оскаржуються;
  2. ім’я (найменування), місце проживання (місцезнаходження) суб’єкта оскарження;
  3. підстави подання скарги, посилання на порушення процедури закупівлі або прийняті рішення, дії або бездіяльність замовника, фактичні обставини, що це можуть підтверджувати;
  4. обґрунтування наявності у суб’єкта оскарження порушених прав та охоронюваних законом інтересів з приводу рішення, дії...
Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях