Надання 24 годин на виправлення невідповідностей у технічній частині: рішення АМКУ та суду

Катерина Плашенко
638
21 Листопада 2023
Надання 24 годин на виправлення невідповідностей у технічній частині: рішення АМКУ та суду
638
21 Листопада 2023

Учасник припустився неточності під час підготовки технічної частини тендерної пропозиції. Замовник вважає, що виправлення такої невідповідності не призведе до зміни предмета закупівлі, та надає 24 години на виправлення. АМКУ вважає, що замовник не мав права надавати учаснику можливості виправити неточності в технічній частині. У статті розглянемо, якої думки суд.

Рішення Київського окружного адміністративного суду у справі № 320/18336/23 від 10.11.2023

Обставини справи: замовник провів процедуру закупівлі (№ UA-2023-0221-014811-a). Тендерні пропозиції були подані учасниками ТОВ «У», ТОВ «С», ТОВ «Т», ТОВ «А». Замовник розмістив повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та / або документах тендерної пропозиції учасника ТОВ «У», за наслідком чого було виправлено невідповідності в інформації та документах шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених та нових документів згідно з нормою «24 години на виправлення». За результатами розгляду тендерних пропозицій пропозиція ТОВ «У» визнана найбільш економічно вигідною та замовник прийняв рішення про намір укласти договір про закупівлю із переможцем.

Проте учасником ТОВ «А» було подано скаргу до Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія/ відповідач) щодо порушення замовником порядку проведення процедури закупівлі. Рішенням Колегії № 5290-р/пк-пз зобов’язано замовника скасувати рішення про визначення ТОВ «У» переможцем за процедурою закупівлі. Замовник/позивач вважає рішення відповідача від № 5290-р/пк-пз незаконним, необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню, що і зумовило звернення до суду з цим позовом.

...
Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях