Інкотермс у публічних закупівлях

Ірина Кепич
690
1 Липня 2021
Інкотермс у публічних закупівлях
690
1 Липня 2021

Відповідно до Митної енциклопедії ІНКОТЕРМС (англ. Incoterms, International commerce terms — умови міжнародної торгівлі) — офіційні правила Міжнародної торгової палати для тлумачення торговельних термінів, які дозволяють визначити відповідні обов’язки сторін та зменшують ризик юридичних ускладнень (далі — Інкотермс). Міжнародна торгова палата, з метою уникнення суперечностей між торговими партнерами, у 1936 році розробила і вперше опублікувала збірник тлумачень найпоширеніших звичаїв, що дістав назву Інкотермс.

Інкотермс регулює низку найбільш важливих, принципових, базових питань, пов’язаних з організацією доставки товару до місця призначення, а саме:

  1. розподіл між продавцем і покупцем транспортних витрат по доставці товару, тобто визначення, які витрати та до якого моменту несе продавець, а які та починаючи з якого моменту — покупець;
  2. момент переходу від продавця до покупця ризиків ушкодження, втрати або випадкової загибелі вантажу;
  3. дату поставки товару, тобто визначення моменту фактичного передання продавцем товару в розпорядження покупця або його представника.

Інкотермс виконує роль стандартизації договірних відносин між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності з різних країн світу, які мають різні ділові звичаї, систему права та законодавче регулювання.

Чи обов’язкове застосовування правил Інкотермс постачальниками (виконавцями) України?

На сьогодні чинне законодавство у пункті 4 статті 265 Господарського кодексу України надає суб’єктам господарювання право використовувати відомі міжнародні звичаї, рекомендації, правила міжнародних органів та організацій. Тобто у суб’єктів господарювання...

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях