Доопрацювання ЄДР в частині внесення змін до відомостей про кінцевого бенефіціарного власника

Ганна Довгая
298
7 Грудня 2021
Доопрацювання ЄДР в частині внесення змін до відомостей про кінцевого бенефіціарного власника
298
7 Грудня 2021

Згадаємо, що замовники до 11.07.2022 не мають права відхиляти тендерні пропозиції учасників у разі відсутності в ЄДР інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (далі — КБВ).

Таке твердження пояснюється пунктом 4 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» від 06.12.2019 № 361-IX, яким передбачено, що юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника в обсязі, визначеному цим Законом, та структуру власності протягом трьох місяців з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким буде затверджена форма та зміст структури власності.

08.10.2021 Верховною Радою України прийнято Закон України № 1805-IX «Про внесення зміни до Закону України „Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї  масового  знищення“», який набрав чинності 10.10.2021. Цими змінами продовжено термін подання інформації про кінцевого бенефіціарного власника до 11.07.2022.

Так, на звернення редакції журналу «Радник в сфері державних закупівель» до Міністерства юстиції України щодо відсутності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань інформації про характер та міру (рівень, ступінь, частку) бенефіціарного володіння (вигоди, інтересу, впливу) листом №

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях