До якого моменту можна відкликати пропозицію без негативних наслідків для учасника

Редакція
244
9 Листопада 2021
До якого моменту можна відкликати пропозицію без негативних наслідків для учасника
244
9 Листопада 2021

При проведенні спрощеної  закупівлі частиною 9 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено, що учасник має право внести зміни або відкликати свою пропозицію до закінчення строку її подання без втрати свого забезпечення пропозиції. Такі зміни або заява про відкликання пропозиції враховуються, якщо вони отримані електронною системою закупівель до закінчення строку подання пропозицій.

Отже, учасник може передумати брати участь у спрощеній закупівлі та прийняти рішення про відкликання пропозиції, але тільки до закінчення строку подання пропозицій та не секундою пізніше. Технічної можливості відкликати пропозицію після кінцевого строку подання, наприклад після аукціону, коли ще немає переможця, немає.

Якщо учасник передумав брати участь у спрощеній закупівлі та не встиг відкликати свою пропозицію до кінцевого строку подання, його пропозиція допускається до аукціону, після проведення якого в учасника є такі варіанти дій:

  1. Дочекатися розгляду своєї пропозиції. Якщо у пропозиції будуть невідповідності, тоді є ризик її відхилення. Згідно з пунктом 1 частини 13 статті 14 Закону замовник відхиляє пропозицію учасника, якщо вона не відповідає умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі.
  2. Відмовитися від укладання договору про закупівлю. У цьому випадку, згідно з пунктом 3 частини 13 статті 14 Закону, замовник відхиляє пропозицію, якщо учасник, який визначений переможцем спрощеної закупівлі, відмовився від укладення договору про закупівлю. Але з...
Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях