(Не)належне обґрунтування аномально низької ціни при відсутності вимог до обґрунтування у ТД

Володимир Маркович
787
24 Грудня 2021
(Не)належне обґрунтування аномально низької ціни при відсутності вимог до обґрунтування у ТД
787
24 Грудня 2021

Питання читача

Добрий день. Потребуємо консультації в такому питанні. Нашу тендерну пропозицію за результатом аукціону було визнано аномально низькою. Протягом одного дня, відповідно до Закону, ми надали обґрунтування. Зокрема, вказали, що нижчу ціну ми можемо запропонувати у зв’язку з оптимізацією та автоматизацією бізнес-процесів, технологічними нововведеннями у процес виробництва. Натомість замовник відхилив нашу тендерну пропозицію, хоча тендерна документація не містила окремих вимог щодо обґрунтування аномально низької ціни. Чи були такі дії замовника правомірними?

Відповідь

Добрий день. Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) аномально низька ціна тендерної пропозиції (далі — аномально низька ціна) — ціна / приведена ціна найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції за результатами аукціону, яка є меншою на 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни / приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону, та / або є меншою на 30 або більше відсотків від наступної ціни / приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону. Аномально низька ціна визначається електронною системою закупівель автоматично за умови наявності не менше двох учасників, які подали свої тендерні пропозиції щодо предмета закупівлі або його частини (лота).

Згідно з частиною 14 статті 29 Закону учасник, який...

Аномально низька ціна

Відповідно до Закону України Про Публічні закупівлі аномально низька ціна тендерної пропозиції (далі – аномально низька ціна)- ціна/приведена ціна найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є меншою на 40 або більше відсотків від середньоарифметичного значення ціни/приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону, та/або є меншою на 30 або більше відсотків від наступної ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції за результатами проведеного електронного аукціону. Аномально низька ціна визначається електронною системою закупівель автоматично за умови наявності не менше двох учасників, які подали свої тендерні пропозиції щодо предмета закупівлі або його частини (лота)