Звітуємо про закупівлі 2020 року без помилок

Анастасія Матвійчук
5733
27 Листопада 2020
Звітуємо про закупівлі 2020 року без помилок
5733
27 Листопада 2020

Завершується 2020 рік, а з ним спливає і строк дії укладених протягом року договорів про закупівлю. Саме час підбивати підсумки і звітувати про виконання. Однак чинна редакція Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі, Закон), що була введена в дію з 19.04.2020, поділила закупівлі поточного року на «до» і «після», і правила звітування за ними відрізняються. А штрафи за несвоєчасне звітування кусаються — по 1 700 грн за кожну помилку. Тож у цій статті розберемося, як та коли звітувати про закупівлі до та після 19.04.2020, підкажемо лайфхаки для полегшення роботи уповноважених осіб і з’ясуємо, за які саме помилки у звітуванні «світить» штраф від Держаудитслужби.

Закупівлі до і після 19.04.2020

Для початку нагадаємо правило дії Закону про закупівлі в часі.

Пунктами 5 і 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону про закупівлі у чинній редакції встановлено, що процедури закупівель товарів, робіт і послуг, розпочаті до введення в дію цього Закону, завершуються відповідно до порядку, що діяв до введення в дію цього Закону. Договори про закупівлю, укладені у порядку та на умовах, установлених до введення в дію цього Закону, виконуються в повному обсязі до закінчення строку, на який такі договори були укладені. Зміни до таких договорів...

Звітування у закупівлях

Публікації, тематикою яких є питання щодо створення та розміщення замовниками інформації згідно Закону України «Про публічні закупівлі»