Товар має декілька країн походження: рекомендація замовникам

Ганна Довгая
1186
13 Січня 2022
Товар має декілька країн походження: рекомендація замовникам
1186
13 Січня 2022

У цій статті коротко розглянемо нетипову ситуацію, коли товар має декілька країн походження, і сформуємо рекомендацію для замовників. 

10.11.2021 були внесені зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Зміни зобов’язують замовників під час оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю вказувати країну походження товару щодо кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі (пункт 13 частини 1 статті 42 Закону).

Під країною походження товару можуть розумітися група країн, митні союзи країн, регіон чи частина країни, якщо є необхідність їх виділення з метою визначення походження товару. Документами, що підтверджують країну походження товару, є: сертифікат про походження товару, засвідчена декларація про походження товару, декларація про походження товару, сертифікат про регіональне найменування товару тощо.

З огляду на викладене і той факт, що Закон не містить роз’яснень, уточнень або обмежень щодо визначення поняття «країна походження товару», замовники з метою отримання такої інформації або звертаються до постачальника товару з проханням уточнення країни походження товару, відповідно до укладеного договору про закупівлю, та / або встановлюють відповідну вимогу в тендерній документації чи оголошенні про проведення спрощеної закупівлі. Але все ж таки, що робити, коли товар має декілька країн походження?

Мінекономіки у відповіді на запит 1452/2021 зазначило, зокрема: «Спосіб визначення...

Звітування у закупівлях

Публікації, тематикою яких є питання щодо створення та розміщення замовниками інформації згідно Закону України «Про публічні закупівлі»