Як провести запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозиції) за Постановою № 1178

Катерина Плашенко
6651
18 Березня 2024
Як провести запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозиції) за Постановою № 1178
6651
18 Березня 2024

Поняття «запит ціни пропозиції» змінено на термін «запит пропозицій постачальників». Нерідко закупівлю шляхом використання електронного каталогу в закупівельній спільноті за звичкою називають запитом ціни пропозиції, хоча такого поняття вже не існує. У матеріалі розповімо, як провести запит пропозицій постачальників (запит ціни пропозиції) у 2024 році, надамо посилання на статті, у яких ви знайдете інструкцію, як закуповувати та продавати через електронні каталоги, наведемо матеріали, у яких є роз’яснення щодо найважливіших питань щодо цього виду закупівель, також ви отримаєте порцію зразків, які знадобляться при здійсненні закупівель через Прозорро Маркет.

Відповідно до пункту 10 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), замовники, у тому числі централізовані закупівельні організації, здійснюють закупівлі товарів і послуг (крім послуг з поточного ремонту, предмет закупівлі яких визначається відповідно до пункту 3 розділу II Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки від 15.04.2020 № 708 (далі — послуги з поточного ремонту)), вартість яких становить або перевищує 100 тис. гривень, послуг з поточного ремонту, вартість яких становить або перевищує 200 тис. гривень, робіт, вартість яких становить або перевищує 1,5 млн гривень, шляхом застосування відкритих торгів у порядку, визначеному цими особливостями, та / або шляхом використання електронного каталогу для закупівлі товару відповідно до порядку, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу» (далі — Порядок №  822), з урахуванням положень, визначених цими особливостями.

Згідно з пунктом 12 Особливостей у запиті пропозицій постачальників щодо предмета закупівлі товару, вартість якого є меншою ніж 500 тис. гривень, замовник може визначити інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення в межах специфікації товару, визначеної адміністратором електронного каталогу. Запит пропозицій постачальників щодо предмета закупівлі товару, вартість якого дорівнює або перевищує 500 тис. гривень, здійснюється відповідно до специфікації товару, сформованої адміністратором електронного каталогу, яка не передбачає можливості замовника самостійно визначати інформацію про характеристики товару та їх допустимі значення.

Щоб належним чином зрозуміти та правильно застосовувати норми закупівельного законодавства щодо здійснення закупівель з використанням електронного каталогу за запитом пропозицій постачальників з урахуванням норм Особливостей, пропонуємо вашій увазі перелік корисних посилань на статті щодо здійснення закупівлі через Прозорро Маркет.

...
Звітування у закупівлях

Публікації, тематикою яких є питання щодо створення та розміщення замовниками інформації згідно Закону України «Про публічні закупівлі»