Як замовнику вказувати країну походження товару?

Олександр Наріжний
1365
8 Грудня 2021
Як замовнику вказувати країну походження товару?
1365
8 Грудня 2021

10.11.2021 були внесені зміни до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Відтепер замовники під час оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю повинні вказувати країну походження по кожній номенклатурній позиції. У цьому матеріалі ми розберемо, в яких випадках та як саме потрібно вносити цю інформацію.

Для початку нагадаємо, що замовники зобов’язані оприлюднювати звіт про виконання договору про закупівлю протягом 20 робочих днів з моменту настання однієї з подій:

  • виконання сторонами умов договору про закупівлю; 
  • закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами; 
  • розірвання договору про закупівлю.

При цьому в Законі немає вимоги оприлюднювати звіт про виконання договору про закупівлю після події, що настала раніше за інші. Ви самостійно визначаєте, після настання якої події будете звітувати в електронній системі закупівель.

Коли звітувати про виконання договору про закупівлю? Такий звіт необов’язково оприлюднювати за результатами проведених допорогових закупівель або укладеними «прямими договорами» (якщо тільки вони не направлені на боротьбу з COVID-19). Проте, якщо замовник з певної причини в таких закупівлях все ж захоче його опублікувати, на майданчику є технічна можливість це зробити.

Детально про звітування в кінці року читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Три рецепти успішного завершення 2021 року».

Як вносити...

Звітування у закупівлях

Публікації, тематикою яких є питання щодо створення та розміщення замовниками інформації згідно Закону України «Про публічні закупівлі»