Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг, як виняток

Редакція
4473
17 Червня 2020
СПЕЦВИПУСК
Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг, як виняток
4473
17 Червня 2020

Зверніть увагу, відповідно до п. 5 ч. 7 ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі- Закон) зазначено, що придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої цієї статті, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі якщо після укладення договору про закупівлю у замовника виникла необхідність закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. Можливість і умови таких додаткових робіт чи послуг можуть бути передбачені в основному договорі про закупівлю, який укладений за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури. Закупівля додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника здійснюється протягом трьох років після укладення договору про закупівлю, якщо загальна вартість таких робіт чи послуг не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендеру/спрощеної процедури.

Звертаємо вашу увагу, що застосувати дану норму, можливо лише в тому випадку, якщо закупівлю первинних робіт або послуг було укладено за результатами проведення тендеру чи спрощеної закупівлі.

Отже, у випадку, якщо первинний договір було укладено за результатами, припустимо, допорогової закупівлі (за попередньою редакцією Законом), або наприклад прямого договору, користуватися даною нормою для закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника заборонено.

Будьте уважними та пильними, аби не наражати себе на небезпеку!

Наостанок бажаємо всім учасникам та замовникам успіху в вашій нелегкій праці. І, звісно, в цьому вам допоможе редакція журналу «Радник в сфері публічних закупівель» — наші професійні навчання, публікації, поради й консультації.

Детально про випадки коли можна не проводити спрощену закупівлю читайте у статті «Спрощені закупівлі: правила та винятки» на порталі radnuk.com.ua

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО