Виправлення в документах невідповідності щодо кваліфікаційного критерію, який не встановлювався

Олег Підгірський
422
28 Квітня 2022
Виправлення в документах невідповідності щодо кваліфікаційного критерію, який не встановлювався
422
28 Квітня 2022

Статтею 16 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон) встановлено, що замовник вимагає від учасників процедури закупівлі подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям. Однак, чи відносити вимоги, встановлені в тендерній документації, які за своїм змістом схожі на вимоги щодо підтвердження відповідності учасника тому чи іншому кваліфікаційному критерію, проте розміщені в частині інших вимог, наприклад технічних, до вимог підтвердження відповідності учасника тому чи іншому кваліфікаційному критерію? Та чи повинен замовник надавати 24 години на виправлення невідповідностей, виявлених щодо виконання учасником цих вимог?

Відповімо на ці питання на практиці розгляду скарг Постійно діючою адміністративною колегією Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

База Закону

Відповідно до частини 2 статті 16 Закону замовник установлює один або декілька з таких кваліфікаційних критеріїв, один із яких: наявність в учасника процедури закупівлі працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід.

Згідно з частиною 16 статті 29 Закону, якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та / або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та / або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк,...

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки