Встановлення вимог щодо наявності сертифікатів ISO. Чи є ця вимога дискримінаційною для учасників торгів?

Анна Тубольцева
982
27 Травня 2024
Встановлення вимог щодо наявності сертифікатів ISO. Чи є ця вимога дискримінаційною для учасників торгів?
982
27 Травня 2024

Що таке ІСО (ISO)? Відповідь ви знайдете в цій статті. Враховуючи, що абревіатура ISO вже давно сприймається як синонім гарантії високої якості, останнім часом поширеною вимогою тендерної документації є надання в складі пропозиції підтвердження наявності сертифікації ISO. На практиці рішень Комісії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Комісія) розглянемо, у яких випадках ця вимога є дискримінаційною, а в яких ні.

Що таке ІСО (ISO)

Міжнародна організація зі стандартизації розробляє стандарти, дотримання яких гарантує, що продукти, роботи та послуги є безпечними, надійними і якісними, а виробничі процеси побудовано на використанні максимально ефективних ресурсів із мінімальним впливом на навколишнє середовище.

Стандарти ІСО розроблені для різноманітних сфер, серед яких: управління якістю, екологічна безпека, енергетичний менеджмент та ін. Існує більше 20 000 стандартів ІСО, кожен з яких відповідає певній сфері діяльності. Перелік найпоширеніших сертифікатів:

...

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО