Виникнення нової потреби у закупівлі: які документи потрібні для підтвердження?

Олена Жадан
1914
22 Жовтня 2021
Виникнення нової потреби у закупівлі: які документи потрібні для підтвердження?
1914
22 Жовтня 2021

Протягом календарного року у замовників часто виникає необхідність здійснити закупівлю товарів, робіт або послуг, у яких не було потреби раніше та на придбання яких не було укладено договори про закупівлю. Така потреба може виникнути з різних причин, зокрема через непередбачувані обставини, наприклад: реорганізація установи замовника, результатом якої є приєднання нового структурного підрозділу, діяльність якого необхідно забезпечувати додатковим обсягом товарів, робіт або послуг; вихід з ладу обладнання, наслідком чого є непередбачувана закупівля послуг з його ремонту, тощо. У цій статті розглянемо, як правильно здійснити додаткову закупівлю та які документи при цьому необхідно оформити.

Зазвичай закупівлі товарів, робіт і послуг, які необхідні замовнику на наступний бюджетний період, плануються наприкінці попереднього бюджетного року. Замовник складає річний план закупівель, керуючись вимогами статті 4 Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» у редакції від 19.09.2019 № 114-IX зі змінами та доповненнями (далі — Закон).

Як діяти замовнику, якщо необхідно закупити товари, роботи або послуги у випадку нової або додаткової потреби?

У процесі діяльності замовника часто можуть траплятися непередбачувані ситуації, в яких виникає потреба здійснити нову або додаткову закупівлю товарів, робіт або послуг. Розглянемо наступну ситуацію.

Припустимо, в установі, яка здійснює реалізацію державної політики в галузі освіти та координацію роботи навчальних закладів, виникла потреба...

Тендерний комітет/уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника