Те, що повинна знати уповноважена особа про застосування кодів економічної класифікації видатків (КЕКВ)

Олена Жадан
657
1 Серпня 2022
Те, що повинна знати уповноважена особа про застосування кодів економічної класифікації видатків (КЕКВ)
657
1 Серпня 2022

Правильність визначення предмета закупівлі щодо придбання товарів, виконання робіт і надання послуг є актуальним питанням для замовників. Крім того, замовникам, а особливо тим, що залежать від Державного бюджету України, варто зважати, що економічна характеристика предмета закупівлі повинна відповідати сутності напряму видатків, який визначається згідно з кодами економічної класифікації видатків (далі — КЕКВ). У цій статті розглянемо приклади визначення сутності предмета закупівлі за КЕКВ та хто контролює таку відповідність.

Обсяги коштів, за рахунок яких розпорядники та одержувачі бюджетних коштів, тобто замовники, здійснюють видатки, затверджуються кошторисом. Відповідно до статті 1 Бюджетного кодексу України кошторис — це основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподілу бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов’язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень.

Згідно з Порядком складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228, кошторис містить розподіл видатків (прим. ред.: під «видатками» маються на увазі кошти, які витрачають підприємства / організації / установи у процесі господарської / виробничої діяльності) за повною економічною класифікацією видатків бюджету (КЕКВ).

Економічна класифікація видатків бюджету призначена для розмежування видатків бюджетних установ та...

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти
Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника