Протокол про продовження строку укладення договору про закупівлю до 60 днів

Ганна Довгая
9977
21 Червня 2021
Протокол про продовження строку укладення договору про закупівлю до 60 днів
9977
21 Червня 2021

Частиною 6 статті 33 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, що замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його тендерної пропозиції (не раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю), не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладання договору про закупівлю може бути продовжений до 60 днів.

Тобто оформити відповідне рішення (скласти протокол, див. Приклад протоколу) про продовження строку укладення договору про закупівлю до 60 днів можна максимум на двадцятий день з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю.

Обрахунок продовження строку на укладення договору про закупівлю до 60 днів варто рахувати з моменту оприлюднення замовником повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (Рисунок). Тобто якщо у випадку обґрунтованої необхідності замовник приймає рішення про продовження строку на укладення договору про закупівлю на двадцятий, максимальний день, то такий строк продовжується ще на 40 календарних днів. При цьому Закон не визначає конкретний строк продовження укладення договору про закупівлю, тобто дає право додати до 20 днів необхідну замовникові кількість днів (наприклад, 12 календарних днів, 14 календарних днів тощо), але не більше 40 календарних днів.

Рисунок

Аналізуючи вищевикладену норму, можна вважати, що оприлюднювати в електронній системі закупівель повідомлення / протокол про продовження строку на укладення договору про закупівлю до 60 днів Закон замовника не зобов’язує.

Приклад протоколу про продовження до 60 днів

Протокольне рішення (протокол) № _____
уповноваженої особи
____________________________________________
(вказати назву замовника)
 
_______________                                                                                                           «__» _______  20__ року
(місце складення)
 
Порядок денний:
1. Про продовження строку для укладання договору про закупівлю щодо закупівлі _________________________ (зазначити назву предмета закупівлі), _________ (зазначити код за Єдиним закупівельним словником) за ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника  (далі — Закупівля) згідно з частиною 6 статті 33 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) з ____________________ (вказати найменування учасника-переможця) (далі — Учасник-Переможець) та про оприлюднення рішення про продовження строку для укладання договору в електронній системі закупівель (далі — Електронна система).
 
Закупівля зареєстрована за ідентифікатором: № UA-20___-___-___-________-__ (зазначити № ідентифікатора закупівлі в електронній системі).

Під час розгляду першого питання порядку денного:
Відповідно до частини 15 статті 29 Закону за результатами розгляду та оцінки тендерної пропозиції замовник визначає переможця процедури закупівлі та приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю згідно з Законом.
Згідно з частиною 6 статті 33 Закону замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі.
У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладання договору може бути продовжений до 60 днів.
__________________________(зазначити обґрунтування продовження строку).
Таким чином, наявні підстави для продовження строку для укладання договору про закупівлю з Учасником-Переможцем. Рішення про продовження строку для укладання договору про закупівлю необхідно оприлюднити у формі даного протоколу в Електронній системі.
 
ВИРІШИЛА:
1.         Продовжити строк для укладання договору про закупівлю з Учасником-Переможцем до ________  та оприлюднити це рішення в Електронній системі.
 
Уповноважена особа
___________________
___________________ ________________ ________________
найменування замовника підпис, м.п.(у разі використання) Ініціали, прізвище

 
Примітки до протоколу:
Жовтим кольором виділено те, що заповнюється замовником самостійно.
Зеленим кольором виділено те, що включається до протоколу в разі прийняття рішення про оприлюднення такого протоколу в ЕСЗ.

Також Закон не надає визначення «обґрунтованої необхідності». Мінекономіки у відповіді на запит 2008/2020 зазначає, що Законом не визначено конкретного переліку випадків щодо продовження строку для укладення договору про закупівлю, замовник самостійно визначає такі випадки та обґрунтовує їх на власний розсуд.

Що запам’ятати? За спрощеною закупівлею продовжити строк для укладання договору про закупівлю до 60 днів не буде можливості з огляду на те, що спрощена закупівля не є процедурою закупівлі в розумінні Закону. Зі строками на укладення договору про закупівлю в спрощеній закупівлі ознайомтеся в «Алгоритмі проведення спрощеної закупівлі».

За переговорною процедурою закупівлі замовник також не зможе продовжити строк для укладання договору про закупівлю до 60 днів з огляду на те, що для переговорної процедури закупівлі є чіткі строки для укладення договору про закупівлю, а саме: договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі укладаємо не раніше ніж через 10 днів (5 днів у разі передбачених Законом випадків) та не пізніше 35 днів (20 днів у разі передбачених Законом випадків).

Додатково на порталі RADNUK.COM.UA читайте «Нотатки закупівельника: не вклався у 20-денний термін укладення договору про закупівлю? Рішення є!» Як можна без спеціально впровадженого технічного функціонала на електронному майданчику оприлюднити інформацію про продовження строку укладення договору про закупівлю до 60 днів, читайте в статті «Продовження строку для укладення договору про закупівлю. Технічна реалізація в системі».

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО