Посада в тендерній документації — формальність чи важливий факт?

Крістіна Бєлякова
2673
17 Липня 2020
Посада в тендерній документації — формальність чи важливий факт?
2673
17 Липня 2020

У зв’язку зі введенням у дію нової редакції Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) збільшилась відповідальність замовників щодо складання тендерної документації. Відповідно до статті 164-14 Кодексу про адміністративні порушення в разі якщо тендерна документація складена не відповідно до вимог Закону, то таке порушення спричиняє накладення штрафу органом державного фінансового контролю на службових (посадових) осіб, уповноважену особу замовника в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн). Тому замовники мають приділити особливу увагу складанню тендерної документації відповідно до Закону, щоб не здійснити порушення.

У даній публікації хочу звернути увагу на одну з частин тендерної документації, а саме на пункт 17 частини 2 статті 22 Закону, в якому зазначено, що в тендерній документації зазначають такі відомості: прізвище, ім’я та по батькові, посада та електронна адреса однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв’язок з учасниками.

Норма Закону

Відповідно до частини 1 статті 22 Закону замовник безоплатно оприлюднює тендерну документацію разом з оголошенням про проведення відкритих торгів в електронній системі закупівель для загального доступу в результаті заповнення полів в електронній системі закупівель.

Також у частині 2 статі 22 Закону встановлено, які саме відомості повинні бути в тендерній документації. І як уже було зазначено вище, у частині 2 статті 22 Закону встановлено, що в тендерній документації зазначають такі відомості: прізвище, ім’я та по батькові, посада та електронна адреса однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв’язок з учасниками.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну службу» (далі — Закон про держслужбу), посада — це визначена структурою і штатним розписом первинна структурна одиниця державного органу та його апарату, на яку покладено встановлене нормативними актами коло службових повноважень.

Посадовими особами відповідно до цього Закону є керівники та заступники керівників державних органів та їхнього апарату, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій.

Посада, на яку прийнято працівника, у штатному розписі установи повинна відповідати Національному класифікаторові України ДК 003:2010 «Класифікатор професій», затвердженому наказом Держспоживстандарту України від 28 липня 2010 р. № 327 (далі — Класифікатор). Класифікатор повинні застосовувати всі роботодавці: держслужба, органи місцевого самоврядування, будь-які інші установи (культура, медицина, освіта, соцзахист тощо).

Звертаю увагу, що такої посади, як секретар тендерного комітету або голова тендерного комітету, або уповноважена особа (у сфері закупівель), у класифікаторі немає.

У класифікаторі є такі посади: фахівець з публічних закупівель (код 2419.2), економіст (код 2441.2), юрист (код 2421.2) та інші.

Правильно складаємо тендерну документацію та зазначаємо посаду

Щоб правильно скласти тендерну документацію, необхідно в документації саме зазначити прізвище, ім’я та по батькові та саме ПОСАДУ та електронну адресу однієї чи кількох посадових осіб замовника, уповноважених здійснювати зв’язок з учасниками.

Наприклад, у тендерній документації можна зазначити: Бєляк Марина Павлівна, фахівець з публічних закупівель (уповноважена особа), buliak@ukr.net — уповноважена здійснювати зв’язок з учасниками.

Порушення законодавства щодо незазначення посади

Моніторинг також слідкує за правильністю та написанням ПОСАДИ в тендерній документації. Зверніть увагу за номером закупівлі UA-2020-06-02-003242-b аудитори визнали відсутність зазначення посади невідповідністю тендерної документації вимогам Закону, а саме порушенням пункту 17 частини 2 статті 22 Закону.

Інформація про закупівлю № UA-2020-06-02-003242-b

Предмет закупівлі — «Капітальний ремонт даху, перекриття та утеплення фасаду в Теребовлянській мистецькій школі за адресою: м. Теребовля, вул. Шевченка, 26, ДК 021:2015: 45450000-6 — Інші завершальні будівельні роботи».

Під час моніторингу встановлено невідповідність тендерної документації замовника вимогам Закону, а саме частині другій статті 22 Закону (у тендерній документації не зазначено посаду особи замовника, уповноваженої здійснювати зв’язок з учасниками).

Порушення виявлено: установлено порушення законодавства щодо складання тендерної документації та/або внесення змін до неї.

Вчіться на чужих помилках, і в цьому вам допоможуть професійні публікації на порталі RADNUK.COM.UA в розділі «Практика закупівель» — «Моніторинг закупівель». Ознайомлюйтесь із аналізом чужих помилок та не допускайте власних!

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО