Нові правила щодо застосування УЕП? Звертаємось до відповідних органів державної влади

Редакція
1827
6 Червня 2022
Нові правила щодо застосування УЕП? Звертаємось до відповідних органів державної влади
1827
6 Червня 2022

Нещодавно в статті «Використання УЕП продовжено: не відхиляємо учасників процедур закупівель на цій підставі» ми повідомили, що постановою Кабінету Міністрів України від 24.05.2022 № 617 (набрання чинності відбулось 27.05.2022) затверджено зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2022 № 300, зокрема:

«..на період воєнного стану на території України та протягом шести місяців з дня його припинення чи скасування дозволяється використання електронних підписів чи печаток, що базуються на сертифікатах відкритого ключа, виданих кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг без відомостей про те, що особистий ключ зберігається в засобі кваліфікованого електронного підпису чи печатки, користувачами електронних довірчих послуг для здійснення електронної взаємодії, електронної ідентифікації та автентифікації фізичних, юридичних осіб і представників юридичних осіб у разі, коли законодавством передбачено використання виключно кваліфікованих електронних підписів чи печаток (засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки, кваліфікованих електронних довірчих послуг) або засобів електронної ідентифікації з високим рівнем довіри, крім вчинення в електронній формі правочинів, що підлягають нотаріальному посвідченню та / або державній реєстрації у випадках, установлених законом, та випадках, пов’язаних з високим ризиком для інформаційної безпеки, що визначається власниками відповідних інформаційних та інформаційно-комунікаційних систем з урахуванням обмежень, установлених абзацом другим частини другої статті 17 Закону України „Про електронні довірчі послуги“».

Утім, на офіційному сайті Кабміну оприлюднено постанову від 03.06.2022 № 645, що вносить зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 29.03.2006 № 373 «Про затвердження Правил забезпечення захисту інформації в інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних системах», зокрема постановлено:

«4) пункт 5 доповнити абзацами такого змісту:

Створення та/або обробка в системі електронних документів, аналоги яких на паперових носіях повинні містити власноручний підпис відповідно до законодавства, мають здійснюватися із застосуванням кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

Перевірка та підтвердження кваліфікованого електронного підпису чи печатки здійснюються відповідно до вимог статті 18 Закону України “Про електронні довірчі послуги”.“;

5) пункт 12 доповнити абзацом такого змісту:

Автентифікація користувачів у системі, в якій здійснюється обробка електронних документів, аналоги яких на паперових носіях повинні містити власноручний підпис відповідно до законодавства, та в якій обробляються державні інформаційні ресурси, повинна здійснюватися із застосуванням кваліфікованого електронного підпису чи печатки.“;».

Зауважимо, що лише кваліфікований електронний підпис (тобто підпис із високим рівнем довіри) прирівняно до власноручного (частина 4 статті 18 Закону України «Про електронні довірчі послуги»).

Тож, чи впливають вищезазначені зміни на користувачів електронної системи закупівель? Чи все ж таки існує певна колізія законодавства? Щоб не бути багатослівними, редакція порталу «Радник у сфері публічних закупівель» звернулася з відповідним офіційним запитом до Міністерства цифрової трансформації України.

Як тільки ми отримаємо роз’яснення — розмістимо його на порталі RADNUK.COM.UA. Тому слідкуйте за новинами закупівельного простору разом з порталом RADNUK.COM.UA.

Якщо ж є бажання відволіктися, але з користю, до вашої уваги тести на порталі Радника. Група компаній «Радник» розробила цікаві тести, зокрема й щодо закупівель у період воєнного стану, які будуть корисні як учасникам, так і замовникам сфери закупівель. Дізнайся більше та переконайся у своїх знаннях із закупівель!

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО