Нотатки закупівельника: про технічні специфікації, сертифікати, протоколи випробувань тощо

Тетяна Коріненко
2087
29 Жовтня 2021
Нотатки закупівельника: про технічні специфікації, сертифікати, протоколи випробувань тощо
2087
29 Жовтня 2021

Відповідно до частини 5 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), замовник може вимагати від учасників підтвердження того, що пропоновані ними товари, послуги чи роботи за своїми екологічними чи іншими характеристиками відповідають вимогам, установленим у тендерній документації. У разі встановлення екологічних чи інших характеристик товару, роботи чи послуги замовник повинен у тендерній документації зазначити, які маркування, протоколи випробувань або сертифікати можуть підтвердити відповідність предмета закупівлі таким характеристикам, тож занотуємо:

  1. еквівалент прописується в технічних специфікаціях і, якщо необхідне посилання на конкретну торговельну марку чи фірму, патент, конструкцію або тип предмета закупівлі, джерело його походження або виробника, таке посилання потрібно обов’язково обґрунтувати. Деталі у статті «Еквівалент чи аналог: що краще та як правильно прописати в закупівлі»;
  2. НАССР (від англ. Hazard Analysis and Critical Control Points, далі — НАССР) — одна з найбільш поширених систем контролю безпечності харчових продуктів, метою якої є захист кінцевого споживача. Система НАССР дозволяє простежувати продукт, виявляти та усувати потенційно небезпечні фактори на всьому шляху продукту від лану до столу, а також здійснювати повний контроль над виробництвом. Детально у статті «Аргументи на користь безпечності: чому впровадження системи НАССР є обов’язковим для всіх операторів ринку харчової продукції в Україні»;
  3. які саме вимоги можуть бути встановлені в тендерній документації до інформації в технічному паспорті, що може бути наданий учасником замість відповідних маркувань, протоколів випробувань чи сертифікатів у разі, коли немає можливості отримати їх до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій через причини, які не залежать від учасника, читаємо у статті «Технічний паспорт як альтернатива».

Крім того, подекуди важко скласти технічне завдання для проведення закупівель, адже необхідно уміло прописати інформацію про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі та встановити вимоги щодо підтвердження відповідних характеристик, і при цьому необхідно враховувати специфіку предмета закупівлі. Скласти технічне завдання при закупівлі хліба допоможе стаття «Приклад технічної специфікації закупівлі Хліба пшеничного / житнього».

Більше прикладів на порталі RADNUK.COM.UA в розділі «Зразки документів замовникам» — «Технічні завдання», зокрема:

Для закупівельника-бухгалтера рекомендуємо такі корисні статті, назва яких говорить сама за себе:

  • Усе про комунальні послуги бюджетних установ та їх відшкодування орендарями
  • Правила поїздок між регіонами: які документи потрібні
  • Готуємось до локдауну: що робити, якщо відряджений співробітник опинився у «червоній зоні»
  • Цільове фінансування: сутність та облік
  • Інвентаризація розрахунків: дебітори-кредитори
Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО