Наказ про ліквідацію тендерного комітету

Ганна Довгая
6383
25 Жовтня 2021
Наказ про ліквідацію тендерного комітету
6383
25 Жовтня 2021

Прикінцевими й перехідними положеннями Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено, що до 01.01.2022 замовник може утворювати тендерний комітет (комітети) для організації та проведення процедур закупівель. Тож якщо замовник прийме рішення, що за організацію та проведення процедур закупівель необхідно призначити уповноважених осіб, то таке рішення варто відобразити в наказі. Що не забути прописати в наказі та безпосередньо приклад такого рішення замовника розглянемо далі.

Тендерний комітет планується ліквідувати 01.01.2022, що не забути прописати в наказі?

Розберемо варіант, коли тендерний комітет планується ліквідувати 01.01.2022, а уповноважені особи вже призначені відповідальними за організацію та проведення конкретних закупівель на підприємстві. У цьому випадку тендерному комітету до моменту складення повноважень доцільно сформувати список закупівель, які будуть ним розпочаті відповідно до річного плану, але не завершені до кінця 2021 року.

Після цього проаналізувати такий документ і затвердити (наприклад, наказом замовника у разі, якщо внутрішніх домовленостей досягти неможливо) розподіл обов’язків щодо завершення розпочатих тендерним комітетом закупівель між уже призначеними уповноваженими особами.

Враховуючи вищезазначене, сформуємо мініалгоритм дій замовника при переході від тендерного комітету (далі — ТК) до уповноважених осіб (далі — УО), коли УО вже призначені на підприємстві за конкретними закупівлями:

  1. вирішити, скільки УО вам потрібно для завершення закупівель, розпочатих ТК....
Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника