Чотири питання щодо тестування уповноважених осіб

Наталія Шимко
2713
20 Жовтня 2021
Чотири питання щодо тестування уповноважених осіб
2713
20 Жовтня 2021

Ще буквально трішки і кожна особа, що займається закупівлями від імені замовника, зможе (навіть буде зобов’язана) протестувати свої знання з питань публічних закупівель. Тож відповімо на чотири актуальні питання щодо цього.

  1. Чи можна буде пройти тестування з майданчика, яким користуюсь?

    Відповідно до частини 8 статті 11 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) уповноважена особа для здійснення своїх функцій, визначених цим Законом, підтверджує свій рівень володіння необхідними (базовими) знаннями у сфері публічних закупівель на вебпорталі Уповноваженого органу шляхом проходження безкоштовного тестування.

    Така вимога Закону означає, що особа, яка не має необхідних знань та не пройшла тестування, не зможе виконувати функції уповноваженої особи. Щоб обмежити доступ до функцій уповноваженої особи, ті, хто не пройшли відповідне тестування, з 01.01.2022 не будуть допущені до роботи в електронній системі закупівель.

    З метою визначення порядку організації тестування уповноважених осіб Мінекономіки розроблено та затверджено наказ від 06.08.2021 № 376-21, зареєстрований у Мін’юсті 29.09.2021 за № 1271/36893. Цей наказ набрав чинності з 12.10.2021. Він встановлює, яким чином підтверджується рівень володіння базовими знаннями у сфері публічних закупівель.

    Додатково до Порядку Мінекономіки планує окремим наказом затвердити перелік запитань та відповідей, за якими буде проводитись тестування. Цей перелік буде оприлюднений на
Тендерний комітет/уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника