Алгоритм дій замовника під час передання документів від ТК до УО

Наталія Заєць
915
27 Грудня 2021
Алгоритм дій замовника під час передання документів від ТК до УО
915
27 Грудня 2021

Завершується 2021 рік, і в закупівельній сфері завершують свою роботу тендерні комітети (далі — ТК). Такий звичний інструмент у діяльності замовника відходить у минуле, а йому на заміну приходять уповноважені особи (далі — УО).

Перехідний період від ТК до УО тривав більше півтора року, і деякі замовники вже давно передали свої процедури закупівлі в руки УО, але дехто забарився, тому має потурбуватися про це до кінця 2021 року, адже з 2022 року, згідно з Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), публічні закупівлі проводити можуть тільки УО. Розглянемо, яким чином замовникам передати роботу ТК для її виконання УО, зокрема якщо закупівельні процеси ще не завершені.

Хто має організувати завершення діяльності ТК?

Відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закону ТК відповідає за проведення процедур закупівель та, зокрема, планує закупівлі, складає та затверджує річний план закупівель, здійснює вибір процедури закупівлі, проводить процедури закупівель, забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом, забезпечує оприлюднення інформації та звіту щодо публічних закупівель відповідно до цього Закону, здійснює інші дії, передбачені цим Законом.

Керівництво роботою комітету здійснює його голова, який призначається замовником. Він несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій. Голова комітету призначає...

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника