Порушення порядку ведення, зберігання, знищення документів з питань публічних закупівель

Дарія Голубкіна
3096
31 Березня 2021
Порушення порядку ведення, зберігання, знищення документів з питань публічних закупівель
3096
31 Березня 2021

Питання читача

— Доброго дня! Чи настає адміністративна відповідальність за порушення порядку ведення, зберігання, знищення документів з питань публічних закупівель? Якщо так, то в якому розмірі?

Відповідь експерта

— Вітаю! За змістом статті 16414 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП) не  передбачено відповідальності для службових (посадових), уповноважених осіб замовника за порушення порядку, строків ведення та зберігання документів, що стосуються публічних закупівель.

Однак існує відповідальність для керівника замовника та керівників структурних підрозділів замовника, передбачена статтею 921 КУпАП (порушення законодавства про Національний архівний фонд та архівні установи) та статтею 2981 Кримінального кодексу України (знищення, пошкодження або приховування документів чи унікальних документів Національного архівного фонду).

Так, відповідно до положень статті 921 КУпАП недбале зберігання, псування, незаконне знищення, приховування, незаконна передача іншій особі архівних документів, порушення порядку щодо доступу до зазначених документів, а також неповідомлення державної архівної установи про наявні архівні документи в разі виникнення загрози знищення або значного погіршення їх стану тягнуть за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб — від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

А статтею 2981 Кримінального кодексу України передбачено, що умисне знищення, пошкодження або приховування документів Національного архівного фонду карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців.

Висновок

Хоча відповідальність за порушення порядку ведення, зберігання, знищення документів з питань публічних закупівель не передбачена безпосередньо для службових (посадових), уповноважених осіб замовника, однак вона передбачена для керівника замовника, керівників структурних підрозділів, у яких зазначені особи працюють.

На порталі RADNUK.COM.UA зручна табличка зі строками зберігання документів у статті «Строк зберігання документів з публічних закупівель».

Відповідальність у закупівлях

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення функції контролю та відповідальності в сфері публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО