Епоха ТК завершена: шість найгарячіших питань про перехід від ТК до УО

Наталія Чабан
1060
2 Грудня 2021
Епоха ТК завершена: шість найгарячіших питань про перехід від ТК до УО
1060
2 Грудня 2021

Особливої уваги серед закупівельної спільноти заслуговує процес вдосконалення організації закупівельної діяльності, який набирає обертів ще з 2016 року та прямо пов’язаний із переходом від тендерного комітету до уповноваженої особи. Однак черговий перехідний період добігає кінця, тому до вашої уваги відповіді на шість найпоширеніших запитань серед замовників, які ще не відмовилися від тендерних комітетів на користь уповноваженої особи. Для кращого розуміння підкріпимо факти прикладами, які стануть орієнтиром у розв’язанні зазначених питань.

Питання 1. Що слід врахувати кожному замовнику вже із січня 2022-го?

Частиною 4 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) установлено, що для організації та проведення процедур закупівель замовник може утворювати тендерний комітет (комітети). При цьому замовник має право визначити уповноважену особу (осіб) та тендерний комітет (комітети) за умови, що кожен із них буде відповідальним за організацію та проведення конкретних процедур закупівель. Водночас вказана законодавча норма втрачатиме свою юридичну силу з 01.01.2022.

Отже, до кінця 2021 року перехідний період ще триватиме, залишаючи право на організацію та проведення закупівель за тендерним комітетом. Однак починаючи з 01.01.2022 замовники зобов’язані повністю припинити діяльність тендерних комітетів з подальшим призначенням замовником уповноваженої особи (якщо на даний момент вказаний процес не відбувся). Останні повинні мати...

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника