Змінено порядок роботи з ЄДРПОУ

Ольга Терещенко
422
10 Лютого 2016
Змінено порядок роботи з ЄДРПОУ
422
10 Лютого 2016

Першого січня 2016 року Закон України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» (далі — Закон про держреєстрацію) викладено в новій редакції. Закон про держреєстрацію має низку кардинальних змін, які вплинули й на діяльність у сфері державних закупівель.

На сьогодні учасники зможуть надавати замовникам лише витяги з ЄДРПОУ. Поняття виписки з ЄДРПОУ в Законі про держреєстрацію також залишилось, але видають цей документ у виняткових випадках. Нижче наводимо відповідний витяг із Закону про держреєстрацію.

Витяг з Закону про держреєстрацію
Стаття 11 Надання відомостей з Єдиного державного реєстру
Частина 4. Виписка формується за результатами проведення реєстраційної дії.
Виписки для проставлення апостилю, витяги в паперовій формі та документи, що містяться в реєстраційній справі, надаються протягом 24 годин після надходження запиту, крім вихідних та святкових днів.
Витяги в електронній формі надаються в режимі реального часу.

Частина 5. Витяги в паперовій та електронній формі мають однакову юридичну силу.

Тобто виписку надають лише при проставленні апостилю або у випадку, коли даний документ є результатом надання адміністративної послуги.

Якщо суб’єкт бажає отримати інформацію з ЄДРПОУ, то він отримує її у вигляді витягу. Тому радимо замовникам звернути увагу на це та не вимагати від учасників виписку та довідку, адже з 1 січня 2016 року інформацію з ЄДРПОУ надають лише у вигляді витягу.

Отже, якщо ваша документація містить вимогу надати виписку з ЄДРПОУ, то радимо внести зміни до документації конкурсних торгів. А також у разі встановлення вимоги надання інформації з ЄДРПОУ прописувати надання саме витягу. Адже виписку учасники просто фізично не матимуть змоги надати у складі пропозиції конкурсних торгів.

Якщо учасник побачив у документації конкурсних торгів вимогу надати саме витяг з ЄДРПОУ та якщо документація конкурсних торгів передбачає можливість надання листа-пояснення (у разі ненадання відповідно до чинного законодавства інформації), то учасник може сформувати лист-пояснення про ненадання виписки з ЄДРПОУ з посиланням на чинне законодавство.

Приклад даного документа наводимо нижче.


Лист-пояснення про ненадання виписки з ЄДРПОУ

ТОВ «ЗОРЯ» (код ЄДРПОУ 11111111), як учасник процедури відкритих торгів: енергія електрична — за кодом ДК 016:2010 — 35.11.1 [електрична енергія —  за кодом CPV за ДК 021:2015 — 09310000-5 (електроенергія)], за № оголошення ______ від 25.01.2016, на виконання вимог пункту 17 додатку № 2 документації конкурсних торгів, пояснює, що відповідно до частини 4 статті 11 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» в редакції від 01.01.2016 року (Закон про держреєстрацію) виписка формується за результатами проведення реєстраційної дії.

Виписки для проставлення апостилю, витяги в паперовій формі та документи, що містяться в реєстраційній справі, надаються протягом 24 годин після надходження запиту, крім вихідних та святкових днів.

Тобто, виписка надається лише при проставленні апостилю або якщо даний документ є результатом надання адміністративної послуги. В усіх інших випадках надається витяг.

Враховуючи вищезазначене, ТОВ «ЗОРЯ» не повинно формувати виписку з ЄДРПОУ, а тому надає витяг з ЄДРПОУ на підтвердження вимог пункту 17 додатку № 2.

Директор  ТОВ «Зоря»                                      ____________  /І. І. Петренко /      

М. П.

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.