Водяні знаки. Що це і для чого?

Вікторія Романюк
1038
6 Листопада 2020
Водяні знаки. Що це і для чого?
1038
6 Листопада 2020

Нещодавно на майданчиках з’явився новий інструмент — водяні знаки. Даний інструмент створено для захисту зображень, файлів, документів від неправомірного використання іншими особами. Як саме водяні знаки можуть допомогти учасникам закупівель та які вимоги варто встановити замовникам у документації під час проведення закупівлі, розберемося далі.

Назва електронної системи закупівель ProZorro свідчить сама про себе — усе повинно бути відкрито й прозоро. Коли замовник оприлюднює закупівлю, а учасник подає свою пропозицію для участі в ній, то всі файли пропозиції, окрім тих, які визначені конфіденційними, будуть у загальному доступі та їх зможе переглянути будь-хто.

Відповідно до абзацу 2 частини 2 статті 28 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) не підлягає розкриттю інформація, що обґрунтовано визначена учасником як конфіденційна, у тому числі, що містить персональні дані. Конфіденційною не може бути визначена інформація про запропоновану ціну, інші критерії оцінки, технічні умови, технічні специфікації та документи, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону, і документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 цього Закону.

Як бачимо, учасники можуть визначити лише деяку інформацію конфіденційною, а основна маса документів буде відкритою. Така ситуація тривалий час була не до вподоби багатьом учасникам, адже відкритість документів була причиною зловживань з боку інших учасників або...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.