Вимога щодо надання копії паспорта

Редакція
519
24 Вересня 2018
Вимога щодо надання копії паспорта
519
24 Вересня 2018

«Доброго дня! Замовник у тендерній документації прописує надання копії паспорта або іншого документа, що посвідчує особу уповноваженого згідно з чинним законодавством. Учасник торгів надав лише копії 1-ї, 2-ї, 3-ї, 10-ї, 11-ї сторінок паспорта. У випадку встановлення вимоги надати копію документа, згідно з практикою рішень Антимонопольного комітету (Рішення від 12.12.2017 № 8761), учасник повинен надати весь документ, а не окремі його сторінки. Чи зобов’язаний замовник відхилити даного учасника на підставі п. 4 ч. 1 ст. 30 ЗУ «Про публічні закупівлі»? Дякую».

Добрий день! Відповідно до ч. 4 ст. 28 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) після оцінки пропозицій замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації з переліку учасників, починаючи з учасника, пропозиція якого за результатом оцінки визначена найбільш економічно вигідною. З вашого питання випливає, що в тендерній документації було встановлено чітку вимогу щодо надання копії всього документа. Учасник у складі тендерної пропозиції надав не весь документ, а лише його частину, тобто не виконав вимоги замовника, вказані в тендерній документації.

Дійсно, практика рішень АМКУ в подібних ситуаціях засвідчує, що такі дії учасника порушують вимоги тендерної документації. Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 30 Закону замовник зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника, якщо тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації. Детальніше з даним питання та рішеннями АМКУ ви можете ознайомитися в журналі № 5 (68) за травень 2017 року на стор. 22–24.

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.