Строк дії тендерної пропозиції та строк дії забезпечення тендерної пропозиції: як продовжувати та коли відхиляти

Ганна Пясецька
707
29 Квітня 2021
Строк дії тендерної пропозиції та строк дії забезпечення тендерної пропозиції: як продовжувати та коли відхиляти
707
29 Квітня 2021

У попередній статті «Строк дії тендерної пропозиції та вимога щодо його продовження» ми дізнались що таке строк дії тендерної пропозиції, як його встановити замовнику, навели аргументи стосовно необхідності зазначення строку дії тендерних пропозицій та на прикладах розібрали як подавати вимогу про продовження строку дії тендерної пропозиції та як отримувати відповідь: через електронну систему закупівель або офлайн. У цій статті розкриємо більш заплутані питання:

  • чи повинні бути тотожними строк дії тендерної пропозиції та строк дії забезпечення тендерної пропозиції?
  • на який строк продовжується дія тендерної пропозиції та, відповідно, забезпечення тендерної пропозиції?
  • на якій стадії процедури закупівлі замовник має право відхилити тендерну пропозицію учасника через закінчення строку її дії?

Чи повинні бути тотожними строк дії тендерної пропозиції та строк дії забезпечення тендерної пропозиції?

Варто звернути увагу на те, що жодна норма Закону прямо не визначає, що строк дії тендерного забезпечення має бути тотожним строку дії тендерної пропозиції.

Припустити, що законодавець закладав ідею тотожності між строком дії тендерної пропозиції та забезпечення тендерної пропозиції, можна, аналізуючи частину 4 статті 25 Закону, яка передбачає, що забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції повертається учаснику в разі закінчення строку дії тендерної пропозиції та забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, зазначеного в тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.