Санкційні списки розширено. Зміни від 04.02.2021

Редакція
4123
5 Лютого 2021
Санкційні списки розширено. Зміни від 04.02.2021
4123
5 Лютого 2021

Застосування санкцій ґрунтується на принципах законності, прозорості, об’єктивності, відповідності меті та ефективності

04.02.2021 набуло чинності рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)»,що введено в дію Указом Президента України від 02.02.2021 № 43/2021.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про санкції» (далі — Закон) Рада національної безпеки і оборони України вирішила, зокрема, застосувати персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до:

  1. фізичних осіб згідно з додатком 1;
  2. юридичних осіб згідно з додатком 2.

Вид обмежувального заходу до зазначених вище фізичних та юридичних осіб, зокрема, включає інші санкції, що відповідають принципам їх застосування, встановленим Законом.

Разом з тим частиною 2 статті 6 Закону встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечать цьому Закону.

Таким чином, при здійсненні закупівель відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі) замовникам необхідно враховувати вимоги Закону України «Про санкції», у тому числі рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Нагадаємо, що відповідно до пункту 11 частини 1 статті 17 Закону про закупівлі замовник приймає рішення про відмову учаснику в участі у процедурі закупівлі та зобов’язаний відхилити тендерну пропозицію учасника або відмовити в участі у переговорній процедурі закупівлі (крім випадків, зазначених у пунктах 2, 4, 5 частини другої статті 40 цього Закону) у разі, якщо учасник процедури закупівлі є особою, до якої застосовано санкцію у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України «Про санкції».

Крім цього, відповідно до частини 5 статті 17 Закону про закупівлі замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та / або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.

Тобто замовник самостійно перевіряє учасника процедури закупівлі щодо застосування санкцій у вигляді заборони на здійснення у неї публічних закупівель товарів, робіт і послуг згідно із Законом України «Про санкції», у тому числі згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Щодо відкритих реєстрів читайте на порталі RADNUK.COM.UA статтю «Не вимагай того, що можеш побачити і сам!»

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО