Паперова та електронна трудова книжка в закупівлях

Ганна Довгая
952
6 Травня 2021
Паперова та електронна трудова книжка в закупівлях
952
6 Травня 2021

Погодьтесь, замовники полюбляють встановлювати вимогу щодо надання підтвердження кваліфікаційного критерію на кшталт «наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід» і, з-поміж іншого, просять зазначити ПІБ працівників, стаж роботи та надати копії їхніх трудових книжок.

Важливий нюанс: 05.02.2021 Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі» (далі — Закон). Набрання чинності відбудеться 10.06.2021. Законом запроваджується облік трудової діяльності працівника в електронній формі в Реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Виходячи зі змісту частини 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону, перехідний період «від паперової трудової книжки» до «електронної трудової книжки» триватиме 5 років.

Відомості про трудову діяльність з 10.06.2021 вноситимуться або працівником, або роботодавцем. Оригінал трудової книжки зберігатиметься у працівника. Після перенесення даних у е-формат роботодавець зобов’язаний видати оригінал паперової трудової книжки працівникові на руки під підпис.

Як це вплине на закупівлі? Зважаючи, що з 10.06.2021 можна використовувати як паперову трудову книжку, так й електронну форму вже наявних або внесених відомостей про трудову діяльність, замовникам не варто вимагати в тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі подання учасниками в складі тендерної пропозиції / пропозиції скан-копії трудових книжок.

...
Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.