Новий Санітарний регламент

Редакція
1026
29 Січня 2021
Новий Санітарний регламент
1026
29 Січня 2021

Нагадуємо всім закладам загальної середньої освіти, що 31.12.2020 втратили чинність Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, ДСанПіН 5.5.2.008-01, затверджені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 14.08.2001 № 63.

При цьому 01.01.2021 набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 25.09.2020 № 2205 «Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти» (далі — Санітарний регламент).

Цей Санітарний регламент визначає медичні вимоги безпеки (правила і норми) щодо освітнього середовища у всіх типах закладів загальної середньої освіти (далі — заклади освіти), а також структурних підрозділах інших юридичних осіб, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти (крім спеціальних закладів освіти) усіх форм власності.

Вимоги цього Санітарного регламенту обов’язкові для врахування при влаштуванні і обладнанні приміщень закладів освіти, що будуються та експлуатуються. Окремо варто виділити:

  1. засновник (засновники) закладу освіти забезпечує своєчасне проведення ремонтних робіт на території закладу освіти, приміщень та інженерних мереж закладу освіти; заходів з дезінфекції, дезінсекції, дератизації, вивезення снігу, побутових відходів, у тому числі люмінесцентних ламп, знятих з обліку обладнання та меблів, належне утримання території, у тому числі коронування дерев, очищення їх від пошкоджень, омели, видалення сухостійних дерев і чагарників і рослин, зазначених у пункті 3 розділу ІІ цього Санітарного регламенту;
  2. усі працівники закладів освіти, у тому числі працівники їдальні (харчоблоку), буфету, повинні проходити обов’язкові профілактичні медичні огляди відповідно до законодавства, результати проходження яких вносяться до особистих медичних книжок (форма первинної облікової документації № 1-ОМК «Особиста медична книжка», затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 21.02.2013 № 150, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 23.04.2013 за № 662/23194).

Також Санітарний регламент регулює:

  • санітарно-гігієнічні норми влаштування території;
  • гігієнічні вимоги до будівель та приміщень;
  • вимоги щодо системи забезпечення життєдіяльності (водопостачання, водовідведення та опалення; повітряно-тепловий режим; природне та штучне освітлення; шум та вібрація);
  • вимоги щодо забезпечення освітнього процесу;
  • вимоги щодо забезпечення харчування;
  • організацію медичного обслуговування та формування гігієнічних навичок та засад здорового способу життя;
  • вимоги до санітарного і спеціального одягу та особистої гігієни працівників закладу освіти, інших осіб, залучених до організації харчування.

Тому в разі проведення відповідних закупівель необхідно враховувати оновлений наказ МОЗ.

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.