(Не) обов’язок замовника зазначати в ТД приклади формальних помилок

Редакція
965
17 Листопада 2021
(Не) обов’язок замовника зазначати в ТД приклади формальних помилок
965
17 Листопада 2021

Відповідно до пункту 19 частини 2 статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) у тендерній документації зазначаються такі відомості: опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх тендерних пропозицій. Формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст тендерної пропозиції, а саме — технічні помилки та описки.

Опис формальних помилок міститься в наказі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 710 «Про затвердження Переліку формальних помилок», який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29.07.2020 за № 715/34998 (далі — Перелік № 710). Цей перелік є обов’язковим до включення замовником у документацію.

У свою чергу, прикладів формальних помилок у вищенаведеному переліку не наведено, хоча згідно з пунктом 19 частини 2 статті 22 Закону, як уже зазначалось, тендерна документація повинна містити і опис, і приклади формальних помилок.

Водночас, якщо замовник включить до тендерної документації тільки опис формальних помилок, не зазначивши їх прикладів, чи буде це порушенням пункту 19 частини 2 статті 22 Закону?

Щоб відповісти на це питання, потрібно звернутись до практики Державної аудиторської служби України (далі — ДАСУ). Так, ДАСУ, розглядаючи тендерні документації, в яких були...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.