Хай все буде «прозоро», або Чому поняття «конкурсний відбір» варто уникати в тендерній документації

Тетяна Коріненко
682
4 Жовтня 2021
Хай все буде «прозоро», або Чому поняття «конкурсний відбір» варто уникати в тендерній документації
682
4 Жовтня 2021

Доволі розповсюджена вимога замовника щодо визначення аналогічних договорів про закупівлю: аналогічними договорами про закупівлю в розумінні документації є договори, які укладені із замовниками за результатами конкурсного відбору або інформація про які є в публічному доступі. Що не так із цією вимогою, з’ясуємо далі.

Захищаючи подібну вимогу, майже всі замовники дослівно надають одну й ту саму аргументацію: «із законів України „Про здійснення державних закупівель“ та „Про публічні закупівлі“ під поняттям „конкурсний відбір“, як і під поняттям „публічне розміщення інформації про укладені аналогічні договори“ не мається на увазі, що це повинні бути договори виключно із бюджетними установами або за наслідками процедур закупівель.

В Україні, як і за кордоном, окрім системи електронних публічних закупівель „Prozorro“ створена ціла мережа торгових бірж, комерційних майданчиків, публічних аукціонів, конкурсів та інших відборів, що досить ефективно використовується, зокрема, комерційними (приватними) підприємствами для відбору постачальників продукції саме з метою забезпечення конкурентного середовища та максимальної економії при закупівлях та продажах.

Здебільшого інформація про такі конкурси, як і про правочини, за результатами яких укладаються договори, є в публічному доступі. Тобто отримання такої інформації або посилання на конкурсний відбір є абсолютно недискримінаційним та таким, що не обмежує участі у закупівлі добросовісних постачальників.

Разом з тим такі вимоги запобігають участі у закупівлях тих...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.