Деталізація проєкту договору про закупівлю в тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі

Редакція
1953
25 Березня 2021
Деталізація проєкту договору про закупівлю в тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі
1953
25 Березня 2021

Процес деталізації проєкту договору про закупівлю в тендерній документації є вкрай важливим саме до оголошення про проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі, адже після підписання договору про закупівлю не завжди можна змінити його умови так, як буде вигідно котрійсь зі сторін (або обом сторонам).

Насамперед зауважимо, що Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон, Закон про закупівлі) не містить такого визначення, як проєкт договору. Якщо власними словами, то проєкт договору про закупівлю — це готовий до підписання документ (у найкращому випадку заповнюються лише дані за результатом аукціону та реквізити сторін).

У свою чергу замовники при підготовці проєкту договору про закупівлю керуються загальним порядком укладення господарських договорів (глава 20 Господарського кодексу України) та можуть:

  1. залучати фахівців, експертів, технічних спеціалістів підприємства, організації, установи, де працює уповноважена особа (або тендерний комітет), наприклад, для підготовки технічної специфікації до договору про закупівлю чи включення певних істотних умов, що не передбачені частиною 5 статті 41 Закону про закупівлі;
  2. брати за основу власного договору про закупівлю типові / примірні договори або універсальні шаблони. При цьому обов’язково взяті зразки необхідно адаптувати до потреби та специфіки діяльності власного підприємства, організації, установи;
  3. використовувати приклади договорів про закупівлю, котрі розміщені у вільному доступі в електронній системі закупівель інших замовників, які на українському ринку мають великий досвід проведення закупівель. Наголошуємо: взяті зразки необхідно адаптувати до потреби та специфіки діяльності власного підприємства, організації, установи;
  4. користуватись тендерною документацію, що включає проєкт договору про закупівлю, розробленою та перевіреною Тендерним агентством «Радник».

Наостанок наголосимо, що проєкт договору про закупівлю в складі тендерної документації повинен містити: предмет, ціну, строк договору, порядок зміни його умов, а також ті умови, які вважаються істотними згідно із законом чи є необхідними для договору про закупівлю відповідного виду. Усі інші умови включають до проєкту договору про закупівлю на розсуд замовника.

Про те, що таке істотні умови договору про закупівлю з прикладом встановлення відповідної вимоги в ТД, читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Суттєві (і не дуже) умови договору про закупівлю».

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО