Чому назва предмета закупівлі по роботах повинна дослівно відповідати назві в експертному звіті?

Юлія Соболь
2526
4 Червня 2021
Чому назва предмета закупівлі по роботах повинна дослівно відповідати назві в експертному звіті?
2526
4 Червня 2021

Щоб навчитись уникати помилок, кожен з нас повинен визначитися, у чому сутність тієї чи іншої помилки — у незнанні чи в необачності особи? Краще вчімося на помилках інших, а в цій статті надамо правове підґрунтя твердження, що «назва предмета закупівлі = назві в експертному звіті». 

Слід відразу звернути особливу увагу й наголосити, що назва об’єкта будівництва не повинна змінюватися протягом будівництва. Неузгодженість назви об’єкта будівництва в документах впливає в подальшому на отримання дозвільних документів та забезпечення прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта органом державного архітектурно-будівельного контролю.

Наведемо декілька прикладів підстав для відмови у виданні дозволу за результатами розгляду матеріалів органу державного архітектурно-будівельного контролю, що подаються для отримання дозволів на виконання будівельних робіт:

  1. «назва об’єкта будівництва за проєктною документацією не відображає вид будівництва намірам забудови»;
  2. «назва об’єкта будівництва не відображає місце розташування об’єкта будівництва».

Тобто назва об’єкта будівництва — важливий аспект у здійсненні закупівлі робіт. Так, назва об’єкта будівництва офіційно вперше зазначається в містобудівних умовах та обмеженнях, які містять назву об’єкта будівництва, що повинна відображати вид будівництва та місце розташування об’єкта (пункт 1 частини 5 статті 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»).

Одночасно пункт 8 Порядку розроблення проєктної документації на будівництво об’єктів, затверджений наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16.05.2011 № 45 (далі — Порядок) визначає, що назва об’єкта будівництва за проєктною документацією має відповідати завданню на проєктування, не змінюватися на всіх стадіях проєктування та відображати вид будівництва (нове будівництво, реконструкція, технічне переоснащення діючих підприємств, реставрація, капітальний ремонт) та його місце розташування.

Як вбачається із законодавчих та нормативно-правових актів у сфері регулювання містобудівної діяльності, назва об’єкта будівництва повинна обов’язково відображати:

  1. вид будівництва;
  2. місце розташування об’єкта.

Далі детальніше про кожну складову.

Види будівництва

Станом на травень 2021 року пункт 1 частини 1 статті 1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначає чотири видибудівництва:

  1. нове будівництво,
  2. реконструкція,
  3. реставрація,
  4. капітальний ремонт об’єкта будівництва.

Разом з цим пункт 3.2 ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво» визначає такі види будівництва:

  • нове будівництво;
  • реконструкція;
  • капітальний ремонт;
  • технічне переоснащення об’єктів будівництва.

Отже, залежно від виду будівництва потрібно відображати й назву об’єкта.

Місце розташування об’єкта

Станом на травень 2021 року у примітках додатка 10  до Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 № 466, зазначено, що має бути відображено в інформації про місце розташування об’єкта будівництва, а саме:

  • у разі виконання будівельних робіт щодо об’єкта будівництва, прийнятого в експлуатацію в установленому порядку, — раніше присвоєна адреса об’єкта нерухомого майна;
  • у разі нового будівництва — кадастровий номер земельної ділянки та місце розташування земельної ділянки, на якій розташовуватиметься об’єкт будівництва, згідно з документом, що посвідчує право власності (користування) такою ділянкою;
  • якщо інформація про місце розташування об’єкта будівництва, яка зазначена в містобудівних умовах та обмеженнях для проєктування об’єкта будівництва, відрізняється від інформації про місце розташування об’єкта будівництва, визначеної у пункті 2 цих приміток, додатково зазначається інформація про місце розташування об’єкта будівництва, яка зазначена в таких містобудівних умовах та обмеженнях.

Висновки

Враховуючи норми вищеперелічених нормативно-правових актів, у назві об’єкта будівництва обов’язково необхідно зазначити вид будівництва та місце розташування об’єкта будівництва. При цьому слід врахувати, що назва об’єкта повинна відповідати та узгоджуватися з усіма документами (містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, завдання на проєктування, назва проєкта об’єкта будівництва, експертний звіт, документ, який надає право на виконання будівельних робіт (дозвіл, повідомлення про початок виконання будівельних робіт)). У тому числі й узгоджуватися з документами закупівлі.

Варто пам’ятати, що назва об’єкта будівництва не повинна змінюватися на всіх стадіях проєктування.

Більше стосовно закупівлі робіт читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статтях:

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.