Бачення значного правочину

Ганна Довгая
754
29 Жовтня 2020
СПЕЦВИПУСК
Бачення значного правочину
754
29 Жовтня 2020

Для початку відповімо на запитання: Чи повинен замовник вимагати в учасника підтвердження здійснення значних правочинів у складі тендерної пропозиції? — Ні, не повинен. Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі — Закон про ТОВ) вимагає згоду на вчинення значного правочину на етапі підписання договору про закупівлю. А от для участі в процедурі закупівлі, у тому числі для подання тендерних пропозицій та участі в аукціоні, жодна згода від загальних зборів, відповідно до Закону про ТОВ та Закону України «Про публічні закупівлі», не вимагається. Тому вимога про надання згоди загальних зборів учасника-ТОВ на вчинення значного правочину у складі тендерної пропозиції є недоцільною.

Учасник-ТОВ може на власний розсуд вирішити питання, які саме правочини є значними та як саме вони погоджуються, і лише якщо в статуті конкретних правил не прописано, то застосовуються норми Закону про ТОВ (згідно зі ст. 44 Закону про ТОВ).

Оскільки Закон про ТОВ не містить чіткого переліку значних правочинів, то «значним» може бути визначено фактично будь-який правочин — усе залежить від положень статуту товариства. Найбільш поширено значущість правочину визначають залежно від його суми (наприклад: ціна договору понад 500 тис. грн; або ціна договору не може перевищувати розмір статутного капіталу тощо).

Водночас Закон про...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.