Чи повинен замовник вимагати в учасника підтвердження здійснення значних правочинів у складі тендерної пропозиції?

Редакція
332
2 Вересня 2020
Чи повинен замовник вимагати в учасника підтвердження здійснення значних правочинів у складі тендерної пропозиції?
332
2 Вересня 2020

Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон про ТОВ) встановлює обмеження для керівників ТОВ на вчинення, так званих, значних правочинів.

Згідно положень статті 44 Закону про ТОВ слідує, що значним може бути визначений будь-який правочин – усе залежить від положень статуту товариства та відповідно дозволяє товариствам самостійно визначати порядок погодження значних правочинів. При цьому, частина 2 статті 44 Закону про ТОВ зазначає, що рішення про надання згоди на вчинення правочину, якщо вартість майна, робіт або послуг, що є предметом такого правочину, перевищує 50 відсотків вартості чистих активів товариства відповідно до останньої затвердженої фінансової звітності, приймаються виключно загальними зборами учасників, якщо інше не передбачено статутом товариства.

Закон про ТОВ вимагає згоду саме на вчинення значного правочину, тобто на підписання договору. А от для участі у процедурі закупівлі, у тому числі для подання тендерних пропозицій та участі в аукціоні, жодна згода від загальних зборів відповідно до Закону про ТОВ не вимагається. А тому вимога про надання згоди загальних зборів учасника-ТОВ на вчинення значного правочину вже у складі тендерної пропозиції не ґрунтується на законі.

Також зазначимо, що абзацом 1 частини 3 статті 22 Закону України про публічні закупівлі встановлено, що тендерна документація може містити іншу інформацію, вимоги щодо наявності якої передбачені законодавством та яку замовник вважає за необхідне включити до тендерної документації. Тобто, для включення до тендерної документації додаткових вимог (понад обов’язковий пакет, встановлений частиною 2 статті 22 Закону про публічні закупівлі) повинна виконуватися важлива умова: вимоги щодо наявності відповідної інформації повинні бути передбачені законодавством.

Оскільки для участі у тендері (подання тендерної пропозиції, участі в аукціоні) законодавством не вимагаються жодні дозволи від загальних зборів ТОВ, то і вимога у тендерній документації про надання такої згоди у складі тендерної пропозиції є безпідставною.

З урахуванням викладеного радимо замовникам вимагати згоду загальних зборів учасників-ТОВ на укладення договору про закупівлю як значного правочину лише від переможця торгів.

З прикладом вимоги щодо такої згоди ознайомтесь на порталі RADNUK.COM.UA в розділі «Зразки документів», «Зразки документів замовникам».

Більше щодо тематики порушеного питання читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Значний правочин товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю:
нюанси для закупівельників та учасників
».

Практика закупівель

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель