Урядом планується відтермінувати електронізацію скарг в публічних закупівлях

Ганна Довгая
1165
29 Квітня 2022
Урядом планується відтермінувати електронізацію скарг в публічних закупівлях
1165
29 Квітня 2022

29.04.2022 направлено на розгляд Комітету проєкт Закону про внесення зміни до розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України „Про публічні закупівлі“ та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель» щодо процедури розгляду скарг (№ 7328 від 28.04.2022). Що пропонується змінити? Відобразимо в Таблиці.

Таблиця

Чинна редакція

Запропоновані зміни

Абзац 2 пункту 1 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України „Про публічні закупівлі“ та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель»

1.      Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім положень пункту 12 розділу I цього Закону в частині виконання повноважень органу оскарження та функціонування Комісії (комісій) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, які набирають чинності з дня її (їх) утворення, враховуючи при цьому положення пунктів 2 і 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо повноважень Антимонопольного комітету України у сфері публічних закупівель» (Відомості Верховної Ради України, 2021 р., № 20, ст. 181). Положення, передбачені абзацом другим частини другої та реченням другим абзацу сьомого частини шістнадцятої статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» вводяться в дію через 12 місяців з дня опублікування цього Закону.

……….

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім положень пункту 12 розділу I цього Закону в частині виконання повноважень органу оскарження та функціонування Комісії (комісій) з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, які набирають чинності з дня її (їх) утворення, враховуючи при цьому положення пунктів 2 і 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо повноважень Антимонопольного комітету України у сфері публічних закупівель» (Відомості Верховної Ради України, 2021 р., № 20, ст. 181). Положення, передбачені абзацом другим частини другої та реченням другим абзацу сьомого частини шістнадцятої статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі», вводяться в дію через 6 місяців з дня припинення або скасування дії правового режиму воєнного стану.

……….

Закон України від 03.06.2021 № 1530-IX «Про внесення змін до Закону України „Про публічні закупівлі“ та інших законів України щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель» набрав чинності 25.06.2021 (далі — Закон № 1530-IX).

Закон № 1530-IX передбачає, що з моменту набуття чинності і фактично через рік (до 25.06.2022) в електронній системі закупівель скаржники мали отримати можливість подавати скаргу в електронному вигляді з накладенням кваліфікованого електронного підпису шляхом заповнення електронних форм з окремими полями. Але зазначеним законопроєктом такий строк фактично відтерміновується. Водночас у пояснювальній записці до законопроєкту, зокрема, сказано, що прийняття цього законопроєкту зумовлене триваючою агресією рф, через факт якої робота над імплементацією ЕСЗ згаданих електронних форм зупинена.

Пам’ятайте: це в жодному разі не означає, що перемога далеко від нас. Все є і буде Україна!

До нагоди на порталі RADNUK.COM.UA читайте:

Технічна реалізація Прозорро для замовників

Поступово наближаючись до повної електронізації українських публічних закупівель, у замовників та учасників можуть виникати безліч запитань, зокрема щодо технічної реалізації нововведень на акредитованих майданчиках. Саме висвітленню цієї теми присвячений даний розділ.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО