Очистити

Несвоєчасне виконання підрядником будівельних робіт як підстава для стягнення гарантії: які є нюанси?

Микола Павленко
97
26 Березня 2020
97
26 Березня 2020
На основі Постанови Верховного Суду України від 27 лютого 2020 року у справі № 910/3414/19.

Підрядник звернувся до господарського суду з позовом до замовника про стягнення суми безпідставно стягнутої гарантії. Підставою для стягнення замовником забезпечення стало, на думку замовника, несвоєчасне виконання підрядником будівельних робіт.

Спір виник через різне тлумачення сторонами умови договору щодо способу та форми надання замовником письмового розпорядження (дозволу) на початок виконання робіт за договором.

Відповідно до пункту 4.1 договору підрядник зобов’язався виконати роботи протягом 180 календарних днів з дати надання замовником письмового розпорядження (дозволу) на початок виконання робіт та виконати роботи з обов’язковим дотриманням погодженого із замовником графіка виконання робіт, який є невід’ємною частиною договору.

Звертаючись із позовом до суду, підрядник зазначив, що він зміг розпочати виконання своїх обов’язків за договором лише після отримання від замовника письмового розпорядження (дозволу) на початок виконання робіт, а саме наказу від 20.08.2018 «Щодо допуску сторонньої організації до виконання робіт на об’єкті», а тому відлік 180 календарних днів на виконання робіт за договором розпочався з 21.08.2018.

Водночас, заперечуючи проти позову, замовник зазначив, що на виконання умов договору замовник листом від...

Судова практика

Публікації з прикладами та аналізом наявних судових рішень щодо різноманітних актуальних питань сфери публічних закупівель

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель