Почастішали випадки, коли уповноважена особа дізнається про укладений договір до 50 тис. грн уже після того, як минули строки для оприлюднення такого договору (три робочі дні). У чому ж проблема?
Насамперед така ситуація свідчить про те, що між структурними підрозділами замовника відсутня стала співпраця в частині обміну інформацією. У такому разі пропонуємо декілька сценаріїв виходу з указаної ситуації:
- уповноважена особа оприлюднює договір, укладений без використання електронної системи закупівель, з порушенням строків. Моніторингу у такому випадку не слід боятись, втім уповноваженій особі слід остерігатись, наприклад, планової перевірки Держаудитслужби, оскільки згідно зі статтею 16414 КУпАП за неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі передбачено адміністративне стягнення у розмірі 1 700 грн;
- уповноважена особа відмовляється від оприлюднення договору, укладеного без використання електронної системи закупівель, з порушенням строків, що передбачені статтею 10 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), мотивуючи це особистою адміністративною відповідальністю за такі дії. У такому випадку свою позицію слід аргументувати письмово, посилаючись на відповідні норми Закону, Положення про уповноважену особу тощо.
Який би варіант ви не вибрали, рекомендуємо в будь-якому випадку письмово закріпити, яким чином та яка особа замовника передає / отримує / інформує уповноважену особу (іншу відповідальну особу замовника) про здійснення видатків на закупівлі, вартість яких становить до 50 тис. грн. Як зразок маєте нагоду використовувати приклад порядку взаємодії структурних підрозділів під час планування та проведення закупівель. Більше щодо цієї теми у статті «Взаємодія уповноваженої особи зі структурними підрозділами підприємства (організації чи установи)» та «Тандем головний бухгалтер — уповноважена особа: приклад взаємодії».