«Старі» плани за «новим» Законом

Редакція
1763
24 Червня 2020
СПЕЦВИПУСК
«Старі» плани за «новим» Законом
1763
24 Червня 2020

Відповідно до статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), планування закупівель здійснюється на підставі наявної потреби у закупівлі товарів, робіт і послуг. Заплановані закупівлі включаються до річного плану закупівель. Річний план та зміни до нього безоплатно оприлюднюються замовником в електронній системі закупівель протягом п’яти робочих днів з дня затвердження річного плану та змін до нього.

При цьому, закупівля здійснюється саме відповідно до річного плану, який має відображати наявну потребу в закупівлі.

Звертаємо вашу увагу, що ч. 2 ст. 4 Закону передбачений вичерпний перелік інформації, яку замовник має обов’язково включити до річного плану, серед іншого, зокрема інформацію про місцезнаходження замовника та його категорію.

Отже, враховуючи норми нового Закону, замовникам варто переглянути свої плани та відкоригувати їх відповідно до оновленого законодавства, а саме у разі, якщо плани були оприлюднені до 18.04 (включно) і щодо них не були оголошені закупівлі, а потреба залишилась – такі плани потребують коригувань.

Також варто наголосити, що поняття «додаток до річного плану» в новому Законі відсутнє, що також слід враховувати при внесенні відповідних змін.

Таким чином,  при внесенні змін до позицій плану закупівель які були оголошені за старою редакцією Закону, замовник самостійно вирішує, як саме будуть вноситися зміни: шляхом скасування попереднього плану закупівель та оприлюднення нового, або шляхом внести зміни в існуючий план.

Та не забувайте, не зважаючи на те, який спосіб для себе обере замовник, кожне відповідне рішення, обов’язково має бути оформлене протоколом.

Наостанок бажаємо всім учасникам та замовникам успіху в вашій нелегкій праці. І, звісно, в цьому вам допоможе редакція журналу «Радник в сфері публічних закупівель» — наші професійні навчання, публікації, поради й консультації.

Також про відповідність плану процедурі закупівлі читайте в публікації «Моніторинг встановив порушення, що орієнтований початок процедури закупівлі в річному плані не відповідає оголошеній закупівлі» на порталі RADNUK.COM.UA

Детально про питання планування читайте в статті «Планування в річному плані закупівель до 50 тис. грн і вище: відображати чи ні?» на порталі RADNUK.COM.UA

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО