Освоєння додаткових / невикористаних коштів або «квиток» на нові торги

Наталія Чабан
718
8 Серпня 2021
Освоєння додаткових / невикористаних коштів або «квиток» на нові торги
718
8 Серпня 2021

Наявність додаткових / невикористаних коштів — не тільки результат ефективної закупівлі та кропіткої роботи замовника, а й вагомий додатковий фінансовий ресурс. Однак процес його освоєння, перерозподілу та використання прямо залежатиме від своєчасних і конструктивних рішень замовника. Допомогти у таких нестандартних та водночас очікуваних випадках покликаний усім відомий лист Мінекономіки «Про планування закупівель» від 14.09.2016 № 3302-06/29640-06 (далі — Лист № 3302-06/29640-06), який, з одного боку, надає корисну інформацію, а з іншого — викликає безліч запитань щодо її практичного застосування. У цій статті не тільки розглянемо позицію Уповноваженого органу, а й спробуємо максимально наблизитись до її практичної  реалізації, запропонувавши чотири різні варіанти дій.  

Тендер завершено, договір про закупівлю укладено, сторонами узгоджено взяття зобов’язань, залишилось їх виконати. Аби цей етап пройшов максимально успішно, кожна зі сторін під час підписання договору узгоджує заходи для зменшення ризиків невиконання договору про закупівлю. Деякі замовники практикують низку дій ще на етапі проведення закупівлі, наприклад проводять попередній аналіз учасників, аналізують історію виконання договорів про закупівлю тощо. Інші ретельно прописують штрафні санкції за несвоєчасну або неякісну поставку, а постачальникам ще до кінцевого терміну відправляють лист-нагадування.

Однак у процесі виконання договору про закупівлю внаслідок непередбачених обставин нерідко виникає необхідність дострокового розірвання договору про закупівлю....

Розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів

Публікації, корисні замовникам, що є розпорядниками чи одержувачами державних коштів