Строк чинності та актуальності проєктно-кошторисної документації

Юлія Соболь
2014
14 Квітня 2021
Строк чинності та актуальності проєктно-кошторисної документації
2014
14 Квітня 2021

Питання читача

  • Доброго дня! Розроблено проєктно-кошторисну документацію (далі — ПКД), торги не проводилися декілька років з певних причин, тобто ПКД застаріла. Чи може замовник проводити закупівлю на підставі даної ПКД, чи існує нормативно-правовий акт, що регулює строк чинності та актуальності ПКД?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Відповідно до статті 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об’єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проєктної документації, норм і правил у порядку, визначеному Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Процедура розроблення проєктної документації на будівництво об’єктів визначається Порядком розроблення проектної документації на будівництво об’єктів, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово комунального господарства України від 16.05.2011  № 45, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.06.2011 за № 651/19389 (далі — Порядок) та ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво».

Так, відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Порядку проєктна документація на об’єкт будівництва має бути розроблена з урахуванням будівельних норм та стандартів, чинних на дату передання її замовнику.

Проєктна документація на об’єкти будівництва, що побудовано повністю або частково відповідно до затвердженого проєкту, не підлягає коригуванню у зв’язку з введенням нових нормативних актів, за винятком випадків, коли таке коригування зумовлено підвищенням у нових нормативних актах таких вимог безпеки:

  • забезпечення механічного опору та стійкості (міцності);
  • електро-, вибухо-, пожежобезпечності;
  • енергоефективності об’єкта;
  • вимог нормативів з питань створення умов для безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Зазначений виняток не застосовується до об’єктів будівництва, спорудження яких здійснюється на підставі документів, що дають право на виконання будівельних робіт, та у строки, визначені проєктною документацією, якщо інше не передбачено договором на виконання будівельних робіт.

Отже, відповідно до законодавчих та нормативно-правових актів у сфері регулювання містобудівної діяльності, у тому числі відповідно до Порядку та частини 4.8 розділу 4 ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», проєктна документація має бути розроблена з урахуванням усіх документів будівельних норм та стандартів, чинних на час її передачі у виробництво (будівництво).

При цьому жодним нормативно-правовим актом не встановлено строку чинності проєктної документації. Проте проєкт має бути розроблений та переданий замовнику з урахуванням чинних державних будівельних норм, стандартів та правил, у свою чергу замовник будівництва розпочинає здійснювати будівельні роботи та залучати підрядника до виконання робіт за проєктом, який розроблено згідно з чинними ДБН, а отже, і проводити тендер.

При цьому, слід звернути увагу, у разі якщо замовник будівництва  отримав дозвільні документи органу державного архітектурно-будівельного контролю щодо права на виконання будівельних робіт та розпочав будівельні роботи, проектна документація не підлягає коригуванню.

До тематики робіт читайте на порталі RADNUK.COM.UA «Покроковий алгоритм набуття права на виконання будівельних робіт (отримання дозвільних документів) замовником закупівель».

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт