Поточний ремонт внутрішнього приміщення та поточний ремонт прибудинкової території. Один об’єкт?

Любава Стефанюк
4532
15 Грудня 2021
Поточний ремонт внутрішнього приміщення та поточний ремонт прибудинкової території. Один об’єкт?
4532
15 Грудня 2021

Питання читача

  • Добрий день. Підкажіть, будь ласка, бо я заплуталася. У нас були відкриті торги на 200 000 грн з поточного ремонту асфальтобетонного покриття території школи. Тепер має бути поточний ремонт класу всередині школи на 120 000 грн. Чи «сумуються» ці два поточні ремонти? Чи можна на поточний ремонт класу провести спрощену закупівлю? Дякую.

Відповідь експерта

  • Добрий день! Оскільки в даному випадку йдеться про поточний ремонт (послуги — у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)), то відкриті торги мають проводитися у випадку, якщо вартість предмета закупівлі перевищує 200 тис. грн.

Тому замовнику, аби не допустити поділу предмета закупівлі, що призведе до уникнення проведення відкритих торгів, потрібно чітко визначити: поточний ремонт приміщення (у даному випадку класу) і поточний ремонт прибудинкової території школи відносяться до одного і того самого предмета закупівлі чи ні?

Для цього звернемося до Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Мінекономіки № 708 від 15.04.2020 (далі — Порядок).

У Порядку зазначено, що під час здійснення закупівлі послуг з поточного ремонту предмет закупівлі визначається за кожним окремим будинком, будівлею, спорудою, лінійним об’єктом інженерно-транспортної інфраструктури згідно з термінологією державних будівельних норм ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 04.06.2014 № 163, та / або галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та переліки робіт», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23.08.2011 № 301.

При цьому згідно з ДБН А.2.2-3-2014:

  • будівля — це різновид споруди, що складається з несучих та огороджувальних або сполучених (несучо-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для життєдіяльності людей та виробництва продукції;
  • лінійний об’єкт інженерно-транспортної інфраструктури — це наземні, надземні або підземні лінійні об’єкти для пересування людей, транспортних засобів, вантажів, переміщення рідких та газоподібних продуктів, передачі електроенергії тощо.

Згідно з вимогами статті 13 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» № 2807-IV від 06.09.2005 та пунктом 1.1 розділу 1 Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства № 154 від 23.09.2003 (далі — Порядок № 154), прибудинкова територія належить до об’єктів благоустрою населених пунктів.

Відповідно до розділу 3 Порядку № 154 балансоутримувач забезпечує належне утримання та своєчасний ремонт відповідного об’єкта благоустрою власними силами або може на конкурсних засадах залучати для цього інші підприємства, установи, організації.

Перед виконанням поточного ремонту комісією, призначеною власником об’єкта благоустрою, до складу якої включається представник балансоутримувача, складається дефектний акт. На підставі дефектного акта розробляється кошторисна документація для проведення поточного ремонту, яка затверджується балансоутримувачем об’єкта благоустрою або його власником. Роботи з поточного ремонту об’єкта благоустрою виконуються на підставі договору підряду, укладеного відповідно до законодавства. Приклад дефектного акта можете завантажити на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Дефектний акт: для кого та для чого (наводимо зразок)».

Висновок

Можемо дійти висновку, що послуги з поточного ремонту будівлі школи та послуги з поточного ремонту асфальтобетонного покриття території школи — це два окремі предмети закупівлі. І їх закупівлі замовник здійснює, керуючись вартісними межами, установленими частиною 1 статті 2 Закону окремо для кожного предмета закупівлі.

Також читайте на порталі RADNUK.COM.UA такі корисні статті:

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО