Зміна ціни на газ: нюанси й тонкощі

Микола Павленко
592
5 Серпня 2019
Зміна ціни на газ: нюанси й тонкощі
592
5 Серпня 2019

На сьогодні замовники купують природний газ за ринковими цінами, які мають властивість коливатися. Відповідно для врегулювання питання поточної ціни природного газу замовники повинні періодично укладати додаткові угоди до договорів постачання природного газу. Оскільки ціна є істотною умовою договору про закупівлю, то зміна ціни можлива лише на підставі ч. 4 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Випадки зміни ціни

Якщо говорити про зміну ціни саме на природний газ, то відповідно до ч. 4 ст. 36 Закону замовники найчастіше передбачають зміну ціни в таких випадках:

 1. Зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10 відсотків у разі коливання ціни такого товару на ринку, за умови, що зазначена зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі (застосовуємо при зростанні ціни).
 2. Узгодженої зміни ціни в бік зменшення [без зміни кількості (обсягу) та якості товарів, робіт і послуг] (застосовуємо при зниженні ціни).
 3. Зміни ціни у зв’язку зі зміною ставок податків і зборів пропорційно до змін таких ставок (застосовуємо для зростання чи зниження ціни).
 4. Зміни курсу іноземної валюти в разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни (застосовуємо для зростання чи зниження ціни).

Певні складнощі завжди викликає застосування норми
Закону щодо зміни ціни за одиницю товару не більше ніж на 10...

Природний газ

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівель природного газу

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель