Спосіб, що допоможе уникнути постійного підвищення ціни на природний газ

Редакція
4301
6 Січня 2021
Спосіб, що допоможе уникнути постійного підвищення ціни на природний газ
4301
6 Січня 2021

А ви знали, що зміна ціни на природний газ на підставі пункту 7 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) не вимагає обов’язкової наявності документального підтвердження зміни такої ціни? Головне, щоб у договорі про закупівлю був передбачений порядок зміни ціни.

Усі звикли, що збільшення ціни за одиницю товару, наприклад електричної енергії, природного газу чи палива, здійснюють за пунктом 2 частини 5 статті 41 Закону (збільшення до 10 %). Але даною нормою найчастіше спекулюють учасники торгів, котрі, отримавши перемогу в аукціоні з дещо заниженою ціновою пропозицією, намагаються повернути ціну до ринкової вартості, а то й подекуди більше. У таких випадках більшість замовників приміряють на себе позицію «заручника», адже змушені збільшити вартість, жертвуючи певною кількістю товару за договором про закупівлю.

Хороша новина! У разі застосування пункту 7 частини 5 статті 41 Законукількість товару не змінюється, а загальна ціна договору про закупівлю збільшується. Потрібно тільки один раз правильно розібратися, як необхідно застосовувати дану норму Закону з правової точки зору, та користуватися нею в усі подальші рази. У цьому повноцінно вам допоможе стаття «Зміна ціни в договорі внаслідок коливань на ринку газу: аргументи та приклади», а зараз відзначимо декілька основних моментів:

  1. Збільшення ціниповинно здійснюватися відповідно до порядку, зазначеного в договорі про закупівлю, а тому ще під час підготовки проєкту договору про закупівлю замовнику самостійно варто визначитися з частотою зміни ціни на товар. Наприклад: «…сторони переглядають ціну на природний газ не частіше ніж один раз на місяць».
  2. З метою застосування пункту 7 частини 5 статті 41 Закону замовники можуть використовувати запропоновану Уповноваженим органом з питань публічних закупівель формулу — лист Мінекономіки № 3304-04/54265-06 від 11.12.2018. Формула Мінекономіки не вимагає жодних довідок будь-яких компетентних та інших органів про коливання ціни на ринку.
  3. На сьогодні реалізовано автоматичний прорахунок зміни ціни за формулою Мінекономіки. Наприклад, на головній сторінці сайту системи ProZorro можна знайти посилання на автоматичний калькулятор розрахунку вартості природного газу.

Тому вчіться чомусь новому, щоб не бути «заручником» власних контрагентів, та залишайтеся з порталом RADNUK.COM.UA. З нами ви впораєтеся з будь-яким закупівельним викликом!

Природний газ

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівель природного газу

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО