Шість порад від експерта для вчасної закупівлі газу

Марта Гоголь
1165
21 Вересня 2021
Шість порад від експерта для вчасної закупівлі газу
1165
21 Вересня 2021

Планування закупівлі є найбільш відповідальним та важливим етапом під час проведення публічних закупівель. Замовники часто недооцінюють цей етап та зводять усе до публікації річного плану закупівель. Правильне планування включає в себе передбачення можливих ризиків, оскільки саме вони можуть спричинити затягування строків на проведення закупівлі у зв’язку з оскарженням до АМКУ, затягування укладення договору про закупівлю або неукладення його взагалі. Отже, далі розглянемо поради, які допоможуть вчасно здійснити закупівлю газу.

Розраховуємо очікувану вартість закупівлі

Для цього варто проаналізувати ринок та ціни на ньому. Для початку рекомендуємо ознайомитися з цінами на офіційних вебсайтах українських постачальників. На сьогодні на ринку України представлено більше 50 постачальників, які продають природний газ бюджетним організаціям. У даному разі важливо проводити аналіз вартості ресурсу за місяць, який слідує за поточним (тобто в березні нас цікавитиме ціна, яка буде у квітні). Для більшої офіційності проведеного дослідження замовники можуть замовити довідку в регіональної торгово-промислової палати щодо відображення рівня цін на внутрішньому ринку на природний газ. Ціна такої довідки коливається від 1 500 грн до 3 000 грн.

Ще одним джерелом інформації є Українська енергетична біржа (далі — УЕБ), яка на щоденній основі відображає приведену вартість природного газу до кордону України. Даний ресурс є більш надійним для...

Природний газ

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівель природного газу